Animacja

20 12 2008

Odkąd w listopadzie wybrałam się do Krakowa na festiwal Etiuda&Anima, a konkretnie na część Anima, podchodziłam do sprawy sceptycznie. Nigdy nie oglądałam zbyt wiele animacji. Te komputerowe często mnie drażniły. Nie sądziłam też, że w bardzo krótkiej i prostej przecież formie można zawrzeć coś ciekawego.

Cały czas zadziwia mnie to, jak bardzo się myliłam!

Podczas pobytu na festiwalu (muszę tu oddać honor PFDKF, dzięki której się tam znalazłam) odkryłam

  1. Jak złożoną formą jest animacja
  2. Jak niesamowite daje pole do manewru, pozwala wyżyć się wyobraźni
  3. Jak trudnym procesem jest jej tworzenie
  4. Jak wspaniale nie tylko bawi, ale też wzrusza i przestrasza.

Jednym słowem - Miłość. Zakochałam się w animacji od pierwszego wejrzenia. Teraz chcę animację tworzyć, znać i szerzyć. Dlatego postanowiłam raz na jakiś czas zapoznać czytelników z ciekawymi filmami. Nie będzie ich bardzo wiele. Aby znaleźć te naprawdę wspaniałe trzeba przebrnąć przez mnóstwo zupełnie typowych i trochę całkiem kiepskich. Ale mój entuzjazm nie da się zrazić. Od dziś na KinoObserwacjach istnieje nowa kategoria: Animacja. Żeby nikt jej nie przeoczył, od chwili publikacji tego wpisu będzie również tag: Animacja.

Na początek film, który absolutnie urzekł mnie i zaprzyjaźnione jury DKFowiczów. Został wybrany jednogłośnie. Nagrodzono go za przesłanie. A jest naprawdę wspaniałe. Live Life znajdziecie tu: Live Life. Miłego oglądania!


W.AW - WydawnictwoAW

Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>