Agnieszka Wąsowska i W.AW

Interesuje mnie kino we wszystkich aspektach, front i zaplecze, komercja i animacja artystyczna. Poruszać więc będę wszystkie tematy okołofilmowe, na jakie przyjdzie mi ochota.

A może Wy chcecie przeczytać o czymś konkretnym? Chętnie wysłucham czytelniczych zachcianek i uwzględnię je w swoich wyborach.

Kontakt: imię kropka nazwisko na gmailu:)

Agnieszka Wąsowska
Jestem absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (praca magisterska o roli producenta w polskiej produkcji filmowej). Przez wiele lat aktywnie działałam w warszawskim DKF Overground. Obecnie jestem członkiem rady Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.
Zajmuję się tłumaczeniami - głównie tekstami związanymi z filmem, sztuką i marketingiem, a także tłumaczeniami audiowizualnymi.

Zapraszam do powstającego właśnie Słownika Filmowego!

Wydawca bloga Kino/Obserwacje i Słownika Filmowego:
W.AW - WydawnictwoAW

4 Odpowiedzi do “Agnieszka Wąsowska i W.AW”

3 05 2009
Adam (13:32:55) :

Witaj,
z zainteresowaniem przeczytałem kilka informacji na Twoim blogu. Czy nie chciałabyś pisać na stronie e-studenci.pl. Tam również można pisać blogi, dodawac wydarzenia (np. festiwale czy warsztaty o których piszesz). Chcielibyśmy skupić na tej stronie ludzi z pasją, zarazić studentów z całej Polski aktywnością, wzbudzać ciekawość, zmuszać do myślenia. Dlatego właśnie zapraszamy ludzi z pasją. Pozdrawiam. Adam Kuzdraliński

1 10 2010
Monika (20:17:37) :

Hej , brdzo chciałabym obejrzec film “intrygantki”. Książkę przeczytałam i często do niej wracam, jak również do innych (kara, druga miłośc ) tej autorki. Filmu szukałam już wielokrotnie, lecz nigdzie nie znalazła.. Masz może dostęp do filmu?
Pozdrawiam

2 10 2010
dessa (11:01:56) :

Cześć!

Niestety nie mam bezpośredniego dostępu do filmu. Miałam przyjemność obejrzeć go podczas festiwalu Kino na Granicy, który zawsze prezentuje trudnodostępne pozycje.

Ale mam pomysł. Możliwe, że dyrekrot programowy festiwalu zaradzi. Maciej Gil, kontakty tu: http://www.kinonagranicy.pl/index.php?str=kontakt&lang=pl

Powodzenia!
Agnieszka

28 01 2011
Lucy:) (00:38:44) :

Witam serdecznie!

Co prawda nie mam zbyt wiele czasu na kino, a moje ukochane filmy są raczej starszej daty, o wiele starsze ode mnie samej, to jednak lubię zasiąść przed ekranem, najczęściej komputera, i pozwolić porwać swoje myśli, emocje i uczucia do filmolandii, aby tam rosły i pozwoliły czasem uronić oczyszczającą łzę. Szczerze mówiąc niewiele jest filmów, które pozostawiły w mojej pamięci i sercu niezatarty i za razem niezmienny ślad. Nie przeglądałam wszystkich wpisów, dlatego nie wiem, czy czasem nie zostało już wspomniane o filmie pod tytułem, Kierowca dla Wiery, myślę, że godny polecenia:) Chciałabym także zapytać, czy istnieje jakaś możliwość obejrzenia wspomnianych już Intrygantek, wiem, że za równo czeski (Pět holek na krku), jak też i angielski (Five Girls Around the Neck) tytuł brzmią inaczej, a satysfakcjonowałaby mnie każda wersja. Książka jest bardzo poruszająca, dająca do myślenia. Ta, którą posiadam została wydana krótko po premierze filmu w 1967 roku i zawiera zdjęcia z niego. Na jednym z nich jest sama Natasza, na innym, takim bardzo sympatycznym idzie przez park z Księciem. Jestem bardzo ciekawa tego filmu, a nigdzie nie mogę go znaleźć. Może uzyskam jakąś pomoc?

Pozdrawiam gorąco i życzę wielu fascynujących przygód w świecie który przez ekrany kin przebija się do naszego. Od czasu do czasu można znaleźć perłę w popiele:)

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>